Dary Natury Eichelmehl BIO glutenfrei

Dary Natury

Mąka z żołędzi była dawniej używana jako pokarm, szczególnie w czasach, gdy brakowało jedzenia. Współczesne badania potwierdziły jej bardzo wysoką wartość odżywczą oraz zawartość cennych dla zdrowia składników. W porównaniu z mąką zbożową jest kilkakrotnie bogatsza w potas, wapń i magnez, czyli kluczowe dla zdrowia składniki mineralne. Mąka ta jest bardzo bogata w witaminy z grupy B. Zawiera także dużo cennego dla funkcjonowania przewodu pokarmowego błonnika oraz ponad 5% nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Sposób użycia:
Mąkę żołędziową można wykorzystywać jako uszlachetniający dodatek do mąki zbożowej w proporcji 2/3 mąki zbożowej i 1/3 mąki żołędziowej i wypiekać chleb, bułki, ciasteczka oraz inne wyroby. Można ją wykorzystać także do wszystkich dań gdzie normalnie dodaje się mąkę zbożową np. jako dodatek do makaronu, omletów z jaj, placków ziemniaczanych (dodając do 2/3 tartych ziemniaków 1/3 mąki z żołędzi).
Zachęcamy do wymyślania autorskich dań na bazie tego naturalnego i cennego składnika

Zawartość podstawowych składników w suchej masie:
Sód 17 mg/kg, Potas 4500 mg/kg, Fosfor 730 mg/kg, Wapń 740 mg/kg, Magnez 340 mg/kg, Błonnik 16,8%, Białko 4,1%, Kwasy tłuszczowe 5,1%, Sole mineralne 1,2%, Węglowodany 72,8%

Wartość energetyczna:
322 kcal/ 100g, 1355kJ/ 100g

Dary Natury Eichelmehl BIO glutenfreiDary Natury Eichelmehl BIO glutenfrei
BIO
masa netto

masa netto

500 g

data przydatności

Verfallsdatum:

2027-12-04

pojemność

cena za kilogram

33,52 zł / kg

kod kreskowy

Kod kreskowy(EAN):

5902768527087

5902768527087

Preis: 16,76 zł

16.76 PLN 2027-12-04 NewCondition

żołędzie* (100%) (*certyfikowany składnik ekologiczny)


Mąka z żołędzi była dawniej używana jako pokarm, szczególnie w czasach, gdy brakowało jedzenia. Współczesne badania potwierdziły jej bardzo wysoką wartość odżywczą oraz zawartość cennych dla zdrowia składników. W porównaniu z mąką zbożową jest kilkakrotnie bogatsza w potas, wapń i magnez, czyli kluczowe dla zdrowia składniki mineralne. Mąka ta jest bardzo bogata w witaminy z grupy B. Zawiera także dużo cennego dla funkcjonowania przewodu pokarmowego błonnika oraz ponad 5% nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Sposób użycia:
Mąkę żołędziową można wykorzystywać jako uszlachetniający dodatek do mąki zbożowej w proporcji 2/3 mąki zbożowej i 1/3 mąki żołędziowej i wypiekać chleb, bułki, ciasteczka oraz inne wyroby. Można ją wykorzystać także do wszystkich dań gdzie normalnie dodaje się mąkę zbożową np. jako dodatek do makaronu, omletów z jaj, placków ziemniaczanych (dodając do 2/3 tartych ziemniaków 1/3 mąki z żołędzi).
Zachęcamy do wymyślania autorskich dań na bazie tego naturalnego i cennego składnika

Zawartość podstawowych składników w suchej masie:
Sód 17 mg/kg, Potas 4500 mg/kg, Fosfor 730 mg/kg, Wapń 740 mg/kg, Magnez 340 mg/kg, Błonnik 16,8%, Białko 4,1%, Kwasy tłuszczowe 5,1%, Sole mineralne 1,2%, Węglowodany 72,8%

Wartość energetyczna:
322 kcal/ 100g, 1355kJ/ 100g


Melvit Kartoffelmehl Melvit Kartoffelmehl
500 g
9,98zł/kg

Preis: 4,99 zł

PLN
1
14
Verfallsdatum 2031-07-05
Bio Planet Bio- Vollkorn- Bio Planet Bio- Vollkorn-
Dinkelmehl Typ 2000 500 g
15,98zł/kg

Preis: 7,99 zł

PLN
1
4
Verfallsdatum
2027-03-31
Bio Planet Reismehl BIO 500 g Bio Planet Reismehl BIO 500 g
Vollkornprodukte - BIO PLANET 500 g
19,38zł/kg

Preis: 9,69 zł

PLN
1
2
Verfallsdatum
2027-05-31
Bio Planet Bio- Weizenvollkornmehl Bio Planet Bio- Weizenvollkornmehl
, Buchweizen 500 g
19,98zł/kg

Preis: 9,99 zł

PLN
1
2
Verfallsdatum
2027-04-04
Bio Planet Bio- Hirse-Mehl Bio Planet Bio- Hirse-Mehl
500 g
14,86zł/kg

Preis: 7,43 zł

PLN
1
3
Verfallsdatum
2026-11-12
Dary Natury Dary Natury
500 g
65,52zł/kg

Preis: 32,76 zł

PLN
1
1
Verfallsdatum 2028-04-03
Radix Radix-Bis Tapioka Mehl Radix Radix-Bis Tapioka Mehl
500 g
16,46zł/kg

Preis: 8,23 zł

PLN
1
2
Verfallsdatum 2027-05-26
Melvit Melvit Hirsemehl Melvit Melvit Hirsemehl
500 g
12,38zł/kg

Preis: 6,19 zł

PLN
1
12
Verfallsdatum 2027-02-01
Dary Natury Dary Natury Dary Natury Dary Natury
Löwenzahnwurzeltee BIO 100 g
189,90zł/kg

Preis: 18,99 zł

PLN
1
1
Verfallsdatum
2028-01-04
Dary Natury Dary Natury Tee BIO Dary Natury Dary Natury Tee BIO
Thymiankraut 25 g
270,40zł/kg

Preis: 6,76 zł

PLN
1
1
Verfallsdatum
2027-04-01
Dary Natury Dary Natury BIO Dary Natury Dary Natury BIO
Geflügelgewürz 30 g
260,67zł/kg

Preis: 7,82 zł

PLN
1
1
Verfallsdatum
2028-01-02
Dary Natury Dary Natury Przyprawa Dary Natury Dary Natury Przyprawa
do mięsa 40 g
231,50zł/kg

Preis: 9,26 zł

PLN
1
4
Verfallsdatum
2028-03-01
Dary Natury Geschenke der Natur Dary Natury Geschenke der Natur
der Provence Gewürz BIO 20 g
429,50zł/kg

Preis: 8,59 zł

PLN
1
4
Verfallsdatum
2028-03-03
Dary Natury Geschenke der Natur Dary Natury Geschenke der Natur
Anis BIO 30 g
254,00zł/kg

Preis: 7,62 zł

PLN
1
4
Verfallsdatum
2028-01-04
Dary Natury Geschenke der Natur Dary Natury Geschenke der Natur
getrocknete Zwiebeln BIO 40 g
222,00zł/kg

Preis: 8,88 zł

PLN
1
2
Verfallsdatum 2028-05-03
Dary Natury Geschenke der Natur Dary Natury Geschenke der Natur
BIO Stöckel 20 g
370,50zł/kg

Preis: 7,41 zł

PLN
1
2
Verfallsdatum
2028-01-04
Einkaufswagen
zwiń koszyk
Lieferung 2026-10-06
Dodomku.pl Przedsiębiorstwo Innowacyjne Adam Królikowski https://dodomku.pl/gfx/frontend2.0/dodomku-logo-1.PNG
ul. Innowacji 3 Szemud 84-217 PL
PL5881981703 info@dodomku.pl
Królikowski Adam male PL adam@krolikowski.pl
Przedsiębiorstwo Innowacyjne Adam Królikowski 100% - Adam Królikowski 5881981703 +48 58 66 007 66
Internetowy sklep spożywczy dodomku.pl
4.8 5